Člny s výbornými jazdnými
 vlastnosťami s veľkou nosnosťou,
 pre bezpečnú a bezproblémovú jazdu.

adventure boat rubikon


Keď je potreba nafukovacieho člnu do tých najnáročnejších podmienok, kde neobvyklá spoľahlivosť je hlavnou prioritou, tak modelová rada série Rubikon sa nachádza mimo konkurenciu, nad konkurenciou… Fenomenálna pevnosť dvojitých zváraných spojov "Doubleseams", ktorá vytvorí monolitný celok zo všetkých nafukovacích častí a zvarí časti materiálu neoddeliteľné k sebe niekoľkonásobne vyšší silou, je daná ako plná záruka spotrebiteľovi a jeho naprostej slobode užívania v tých najkritickejších a najhorších podmienkach. Materiály použité firmou Adventure sú trvanlivé, výnimočne nepriepustné pre vzduch, odolné voči oderu alebo prerezaniu, stále pri pôsobení extrémnych poveternostných podmienkach, slnečného UV žiarenia, benzínu, oleja alebo plesne, ktorá sa vďaka špeciálnym prísadám zbaví do 24 hodín.

V nezávislosti na tom, či ste profesionál, potápač, záchranár, hasič, vojak alebo komerčný užívateľ - tak alebo tak si žiadate čln, ktorý bude naplno plniť všetky situácie a úlohy. Vďaka svojej univerzálnosti budú člny série Rubikon bezpodmienečne dosahovať akékoľvek ciele s maximálnym nasadením. I napriek tomu, že sa jedná o plno nafukovací a skladací čln, dosahuje Rubikon rýchlosti nad 60 km/h! Už v základnej verzii Vám ponúkame profesionálne doplnky a vybavenie (podrobnejšie viď. dole), ktoré Vám budú spoľahlivo slúžiť dlhé roky. Rubikon má perfektné jazdné vlastnosti, napr. Rubikon R-495 dosahuje rýchlosti 62,5 km/hod (34 uzlov) pri 3-ťom stupni vlnovej aktivity s 3-mi členmi posádky. Pri výrobe člnov Rubikon je používaný vysoko-kvalitný profesionálny materiál Valmex popr. Heytex 1200-1450 g/m2 vyrobený v Nemecku. Tento materiál je trvanlivý, výnimočne nepriepustný pre vzduch, odolný voči prerezaní, oderu, pôsobení poveternostných podmienkach, slnečného UV žiarenia, benzínu a oleja.

Každý čln Rubikon sa kompletuje s dvomi hliníkovými skladacími veslami s možnosťou uchytenia ako hore na tube, tak aj vnútri člna. Systém uchytenia vesla pri polohe pádlovania je kovové ložisko + kovový čap = záruka dlhej životnosti a spoľahlivosti spoja. Kontaktné plochy člnu sú chránené po obvode dvojitým špeciálnym fendrom, prieď je opatrený štyrmi fendrami, aby sa zamedzilo poškodenie materiálu pri silnom náraze. Tuby a kýl člnu sú zospodu chránené špeciálnymi pásy, vďaka čomu môžete s týmto člnom vybenhúť v plnej rýchlosti na breh. .Dvojitá lišta zosilnená podlaha. Zrkadlo je chránený nehrdzavejúcimi pásmi tak, aby nedochádzalo k poškodeniu ani motorom ani nárazom zospodu. Zrkadlo člnu je tiež vybavené dvoma nehrdzavejúcimi ventilmi na vypúšťanie vody z člnu.

Keď sú Vaše požiadavky príliš tvrdé, tak potrebujete čln určený pre tie najhoršie podmienky k použitiu. V teplotách od -30°C až do +60°C, kde sú pripravené ku službe a nejdú prevrátiť ani s maximálnym povoleným zaťažením jedného boku, naviac ho môžete v nafúknutom stave zhadzovať z lietadla nebo vrtuľníka, vychádzať na kamenistý breh alebo naplno využívať konštrukcie určené k prednému nárazu. To a moc viac sú člny série Rubikon - zostáva Vám len vybrať medzi modelmi R-440, R-470 a najdlhším skladacím člnom v našej ponuke R-495. Každý čln Vám bude vyrobený priamo na mieru podľa Vašich požiadávok. Môžete využiť niekoľko nami zostavených verzii alebo si vytvoriť svoj jedinečný a neopakovateľný Rubikon! Záruka výrobcu na materiál a zvary je 5 rokov. Životnosť člnu 10 až 20 rokokv. Rubikony sú dodávané tiež vo zjednodušených modifikáciách, od čoho sa tiež môže líšiť cena. Tieto zjednodušené verzie sú populárne napr. u potápačov, čo dokladá štatistika predaných člnov.


Charakteristika modifikácii Rubikon:
 • Materiál Valmex 1200 - 1450 g/m2 obzvlášť pevný
 • Vydrží prehrievanie na slnku (5 - 6 krát vyšší tlak)
 • Dvojitý gumový pás proti oderu po odvodu túb
 • Predok člna naviac chránený gumovým pásom
 • Tuby sú zospodu chránené zdvojenými gumovými pásmi
 • Tuby sú hore zosilnené gumovými protišmykovými plochami
 • Vpredu člnu je umiestený vak, ktorý je hore vystužený pre lahký výstup z lode a má protišmykový povrch
 • Ventily sú z nehrdzavejúceho kovu
 • Podlahové dosky sú špeciálne navrhnuté, aby vydržali opotrebovanie od vojenských topánok - hrúbka 15mm
 • Podlahové dosky sú orámované hliníkovými lištami
 • Všetky šróbi sú z nehrdzavejúcej oceli
 • Vrchná a spodná časť zrkadla je chránená nehrdzavejúcimi pásmi z ocele
 • Otvory v zrkadle sú chránené nehrdzavejúcimi materálmi
 • Zosilené pomocné laná sú po celom obvode člnu
 • Kruhy prd vlečenie sú z nehrdzavejúcej oceli
 • Na hornej časti túb sa nachádzajú závesné oká z nehrdzavejúcej oceli pre uchytenie lán pre následovné vyzdvihnutie žeriavom
 • V komplete sú dve nafukovacie sedačky - ku trupu člna sa prichytávajú na suchý zips
 • V komplete sa tiež nachádza nožná špeciálna pumpa BRAVO 10
 • Má úchytky na upevnenie palivovej nádrže


  R-440 R-470 R-495  
  440 x 180 470 x 190 495 x 200  
  49 49 49  
  900 1000 1100  
  6 8 10  
  50,0 60,0 70,0*  
  C C C  

* u člna R-495 sa jedná o odporúčaný maximálny výkon motora. Jediné obmedzenie u člnu R-495 je hmotnosť motora max. 160kg.

Otváracie hodiny

pondelok - piatok:
08:00 - 16:00

sobota - nedeľa:
zatvorené

Kontakt

E-mail:
lode@marine.sk

Telefón:
+421 903 552 492

Udiča 488, 018 01 Udiča
okres Považská Bystrica
Slovenská republika

© 2020 marineSK | všetky práva vyhradené | tvorba web stránok INCUBEMEDIA